Strona główna
Medycyna
Tutaj jesteś

Czy muszę wykonać rezonans magnetyczny?

26 lipca 2024 Czy muszę wykonać rezonans magnetyczny


Regularnie wykonywana profilaktyka i badania są kluczem do wykrycia chorób na początkowym etapie. Przynajmniej raz na rok warto postarać się o taką kompleksową diagnostykę. W jej skład może wchodzić rezonans magnetyczny – badanie, które pomaga zdiagnozować wiele chorób na wczesnym etapie. Dzięki temu możliwe będzie ich wyleczenie lub też zahamowanie rozwoju. Kto powinien pomyśleć o wykonaniu badania MRI, jak w skrócie określa się rezonans magnetyczny?

Jak zaplanować terapię?

Rezonans magnetyczny w Lublinie to jedno z takich badań, które bardzo często wykorzystywane jest w przypadku pacjentów onkologicznych. Dzięki regularności ich wykonywania można na bieżąco monitorować postęp choroby, jak również ocenić efekty podejmowanej terapii. Jeżeli nie będzie widocznych popraw, będzie można zaplanować inną terapię, która pomoże pozbyć się groźnego wroga. Na tego typu badania można zapisać się do pracowni Rezonika, której ofertę oraz dane kontaktowe, można znaleźć na stronie https://rezonika.pl/. Jest to miejsce, gdzie badania wykonywane są w szybkim czasie, co też będzie miało wpływ także na podjęcie skutecznych działań leczniczych.

Kiedy wykonuje się MRI?

Rezonans magnetyczny jest skutecznym badaniem, które wykorzystuje się w diagnozie wielu przypadłości. Oprócz nowotworów można także wymienić:

  • choroby związane z układem oddechowym – MRI pomaga ocenić stan płuc, dzięki czemu możliwe będzie ocena struktury płuc, gdzie mogą pojawiać się nacieki związane z dręczącymi dolegliwościami;

  • choroby związane z piersiami – badanie dotyczące kobiet, które mogą mieć do czynienia z nowotworem piersi. Najczęściej wykonuje się mammografię, ale MRI stanowić będzie uzupełnienie, jeżeli pierwsze badania nie są w stanie zapewnić jednoznacznej odpowiedzi.

Oprócz tego rezonans magnetyczny może zostać zalecony u pacjentów, którzy są podejrzani o zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, stwardnienia rozsianego, chorób przysadki mózgowej i wielu innych.

Dlaczego lekarze decydują się na rezonans magnetyczny?

Dlaczego lekarze decydują się na wykonanie MRI? Ponieważ jest to badanie dokładne, które pozwala dogłębnie zajrzeć do środka organizmu. Nie wszystko da się ocenić samodzielnie, badając pacjenta stetoskopem. Pomimo tego, że wielu pacjentów obawia się tego badania, to można się uspokoić. Chodzi bowiem o to, że ma się do czynienia z czymś, co jest nieinwazyjne. Nie trzeba obawiać się żadnego bólu. Pacjent nie jest narażony na szkodliwe promieniowanie jonizujące. Warto o tym wspomnieć, ponieważ w wielu przypadkach MRI jest zalecane w przypadku kobiet będących w ciąży. Jest to bardzo dokładne badanie, dzięki czemu lekarze mają szansę na to, aby ocenić stan tkanek miękkich. Nie można zapomnieć o tym, że w ten sposób można powalczyć o poprawę zdrowia.

Nowoczesna diagnostyka

Medycyna się rozwija i zapewnia możliwość wykonania różnorodnych badań. W tym jest rezonans magnetyczny, który zaliczyć można do nowoczesnych sprzętów, jakie wykorzystuje się w diagnozowaniu udarów lub zapalenia mózgu, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i wielu innych. Warto pomyśleć o tym, aby tego typu badania wykonać samodzielnie, tzn. prywatnie. Może się bowiem okazać, że kolejka na MRI jest bardzo długa, a czas w przypadku wielu chorób, jest rzeczą cenną. W ten sposób będzie możliwe szybsze podjęcie kolejnych działań, co pomoże przedłużyć życie pacjentom.

Artykuł sponsorowany

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Poradnia ran
Czy muszę wykonać rezonans magnetyczny
Nowoczesne metody badań

Jesteś zainteresowany reklamą?